logo-szepitogepek

A fényterápia működése és hatékonysága

Miről lesz szó?

A fényterápiát régóta alkalmazzák a gyógyászatban; napjainkra a technológia fejlődésével egyetemben ez is jelentős innováción ment keresztül. Amennyire elterjedt, olyannyira félreismert kezelésmód a fényterápia. Pontosabban polarizált fényterápia, de erről később. Minthogy négy készülékünkben is megtalálható a fényterápiás funkció, úgy éreztük, itt az ideje, hogy bővebben ismertessük fényterápia működését. Lássuk hát!

Fényterápia - mit értünk alatta pontosan?

A fényterápia legtágabb értelemben gyűjtőfogalom azon orvosi és kozmetikai kezelésekre, melyeken fényforrás alkalmazásával végeznek gyógyítást. Régen még a napfénnyel végezték a fényterápiát, de a mai orvostudomány és kozmetológia már speciális fajtáját, az ún. polarizált fényterápiát alkalmazza, amikor különböző filterekkel ellátott körtével/diódával világítják meg a kezelt területet. Nem mindegy azonban a filter minősége!

E filtereknek az a lényegük, hogy bizonyos hullámokat átengednek, másokat blokkolnak, így specifikálható a kezelés. Persze a fény szó önmagában nem mond még semmit, hiszen számos fajtája létezik; hullámhossza szabja meg színét, s hogy szemünkkel egyáltalán érzékeljük-e. De voltaképpen mik is azok a mágikus hullámok?

led-fenyterapia-szepitogepek
A fény gyógyító hatása már az ókor óta ismeretes.

A fény, mint fizikai jelenség

A fény az emberi szem számára érzékelhető hullámhossz-tartományba eső elektromágneses sugárzás. Úgy keletkezik, hogy egy elektron átalakítandó energiát nyel el, minek következtében instabil állapotba kerül, s magasabb energiájú pályára kerül. Stabil állapotba visszaállva, visszaugrik eredeti helyére, a két pálya eltérő energiaigénye közti különbséget pedig elektromágneses hullám generálásával egyenlíti ki. Az elektromágneses hullámokat nanométerben mérik.

Az elektromágneses sugárzások spektruma

Ha a generált hullámok 400 és 750 nm közé esnek, szemünk fényként fogja érzékelni. 400 nm-nél kisebb hullámok az ultraibolya sugarak, utána jönnek a röntgensugarak, legkisebb hullámhossza pedig a gamma sugárzásnak van. 790 nm fölött az infravörös fény foglal helyet, utána jönnek a mikro, majd rádió, legnagyobb hullámhosszal pedig a hosszúhullámok.

S, hogy milyen nagyságrendbeli eltérések vannak a sugár hullámtartományában? A hosszúhullám 10 kilométeres (!) hullámaival a föld görbületét követi, leginkább transzkontinentális és katonai felhasználása ismeretes, de érdekességként megemlíthető, hogy a szovjet gyártmányú Szokol-rádió is képes volt fogni hosszúhullámot. Legkisebb hullámhossza pedig a gamma sugárzásnak van, mely nem nagyobb egy atommagnál, ideális esetben csak atomerőművekben fordul elő.

Elektromágneses sugárzás esetében a hullámok és frekvencia (rezgésszám) mértéke fordított arányosságban állnak egymással.

eletromagneses-spektrum-szepitogepek
Az elektromágneses hullámok mérete között gigászi az eltérés!

Szemfényvesztés lenne? - A fényterápia működése

A fényterápiához köthető szkepticizmus valószínüleg onnan táplálkozik, hogy a mesterségesen generált fény olyannyira hétköznapjaink részévé vált, hogy fel sem merül kozmetológiai hasznossága. Mégis hogyan segítene bőrproblémámon, ha villanykörtével világítanám?

A fényterápia működésének alapja a fény és a sejtek kémiai kölcsönhatása. Ilyen jelenség például, amikor lebarnulunk a napon. A beérkező UV-sugarak hatására bőrünk elkezdi nagyobb mennyiségben termelni a szervezetünket káros sugaraktól óvó melanint. Megfelelően szabályozott, irányított fénnyel igen hatékonyan kezelhető a bőr legtöbb problémája.

Nem a szem az egyetlen érzékszervük, mellyel elektromágneses hullámokat érzékelünk: bőrünk hőérzékelő receptoraival például a rádióhullámokat tudjuk érzékelni.

Fényterápia hatása a szervezetre - a kezelhető területek

S hogy milyen problémákat kezel a fényterápia? A teljesség igénye nélkül: gyulladások, pigmentfoltok, akne, bőrpír, ráncok, bőröregedés, különböző fertőzések. Orvosi felhasználása D-vitamin-hiányra, rosacea, vitiligo kezelésére alkalmas többek között. Érdekességként megemlítendő, hogy újabban a pszichológia is elkezdte alkalmazni.

A napfény az elektromágneses hullámok legszélesebb skáláját tartalmazza, ugyanígy a lámpák fehér fénye, azzal a különbséggel, hogy utóbbi szűkebb tartományban mozog. Egy prizma azonban szétválasztja a hullámokat, így kialakítva a szivárványt. Mire is jók az egyes színek?

Akármilyen átlátszó tömör anyag működhet prizmaként- még a gyémánt is!

Polarizált fényterápia - színek hatása

A fény hullámhosszát a színe mutatja meg; eltérő hullámhosszú fénynyalábok a bőr különböző mélységeibe hatolnak le, más rekaciót váltanak ki a sejtekből. Ennél fogva jól lehet szabályozni, hogy mely bőrelváltozás kezelhető polarizált fényterápiával. (Jelen felsorolás csak a kozmetikában alkalmazott terápiákat tartalmazza.)

Kék < 420 nm: Kék fénnyel leggyakrabban aknét, pattanásos, gyulladásos bőrfelszínt szokás kezelni annak fertőtlenítő tulajdonsága miatt. Ezen kívül a nap okozta elváltozásokat, a bőr tónusát is kiegyenlíti, gyógyítja, de a faggyútermelést is mérsékli.

Zöld < 520 nm: A zöld fény csökkenti a melanin termelését, halványítja a szeplőket és öregségi foltokat, redukálja a pigmentációt. Ezen kívül seprűvénák és rosacea is kezelhető vele.

Sárga < 580 nm: Stimulálja a vörösvérsejtek termelését, csökkenti a bőrfelszínen átütő véredények, seprűvénák megjelenését, fokozza a nyirokkeringést. A polarizált fényterápiában alkalmazott egyik leggyakoribb szín.

Piros < 640 nm: Serkenti a vérkeringést, enyhíti a gyulladást, fokozza a kollagéntermelést, ezáltal arcfiatalítást, ránctalanítást végez.

Fényterápia - nem mindegy az intenzitás

Ha polarizált fényterápiáról van szó, nem lehet elmenni amellett, hogy több olyan technológiát használ a kozmetológia, ami szintén fényforrás felhasználásával fejti ki hatását, de mégsem fényterápia. Ebből a két legismertebb az Intenzív Pulzáló Fény, röviden IPL, mely bőrproblémák mellett tartós szőrtelenítést is elvégez. Lágylézeres kezelések – mert a lézer ugyebár koncentrált fénynyaláb – szintén igen effektívek bőrproblémák kezelésében. Utóbbinak igazán gyógyászati felhasználása ismeretes.

A leggyakoribb fényterápiás eljárások

Napjainkban a klasszikus értelemben vett fényterápiát LED-izzókkal oldják meg annak relatív energiatakarékossága miatt. Mivel ennek alacsonyabb az intenzitása, kisebb hatásfokon működik, mint például egy lézer, IPL készülék. A LED fényterápia hatása inkább felületi, s kevésbé koncentrált.

Így tehát LED/klasszikus értelemben vett polarizált fényterápiát azoknak ajánljuk, akiknek bőrproblémája kevésbé súlyos.

szines-filterek-szepitogepek
Csak válasszuk ki a megfelelő filtert és kezdődhet a fényterápia!

A Szépítőgépek fényterápiát tartalmazó készülékei

Ebből az egyik a Forever Beauty 4TECH narancsbőr elleni készülék, mely a vörös LED fényterápiával lép fel a makacs narancsbőr ellen, karöltve a rádiófrekvencia, ultrahangos mélymasszázs, valamint a vibrációs masszázs erejével. 4 technológia 1 problémára? A narancsbőrnek esélye sincs!

Másik LED-fényterápiát alkalmazó készülékünk a Forever Skin Ránctalanító készülék 3TECH készülék, mely 7 választható programjának köszönhetően a legszélesebb kezelést kínál arcbőrünk számára. Külön fényterápiás funkciójában megtalálható az akne kezelésére szolgáló kék, a bőr keringés javításáért felelő sárga, valamint a bőrmegújító piros fényterápia.

Ennél intenzívebb kezelésre vágysz?

Safe Laser 500 készülékünkkel a vörös LED fényterápia hatását érheted el, nagyobb hatásfokon. A kollagéntermelés serkentése által megemeli a megereszkedett bőrt, eltünteti a ráncokat. Arcfiatalítás mellett az öregségi és pigmentfoltok halványításában is jó szolgálatot tesz. Az öregségi foltok eltüntetéséről itt írtunk bővebben

Forever Skin IPL szőrtelenítő készülékeink mellé kapható arcfiatalító és aknekezelő fej is. Ezzel koncentráltan, a klasszikus fényterápiánál nagyobb hatásfokkal kezelheted arcodat. Arcbőröd megújulása mellett ráadásul évekig tartó szőrtelenségedről is gondoskodik!

Fényterápia - a végszó

A fényterápia hatásosságához kétség sem fér, jelenleg is óriási fejlődésen keresztülmenő, ígéretes kezelésmód. Ha ráncosodással, pigmentfoltokkal, aknéval, gyulladással, s egyéb bőrproblémákkal küzdesz mindenképp érdemes kipróbálnod! Komplex problémakezelés mellett természetes hatása is van, mivel bőröd természetes folyamataira hat. Mintha az ember napozás közben kiválasztaná, a napfény melyik jótékony hatása érvényesüljön.

Szikla Zsófia

safe-laser-150-szepitogepek

Elejét vennéd a ráncoknak? Eltüntetnéd pigmentfoltjaidat?

Akkor ismerd meg a Safe Laser és Safe Laser gél kombinációját és csatlakozz azokhoz, akik hatalmas sikereket értek el velük!

TOP

Neked ajánlott bejegyzések

hasi-zsirleszivas-szepitogepek
Hasi zsírleszívás? Ezekre készülj!

Ha tartós, hatékony, gyors hasi fogyásról van szó, bizonyára legtöbbünknek a hasi zsírleszívás ugrik be, mint az egyik legnépszerűbb plasztikai beavatkozás. De mégis hogyan működik

hasi-zsir-okai
Hasi zsír okai – Számít az életkor?

Keserves csatát vívunk a biológiával hasunk lapossá tételének érdekében. Ennek megértéséhez feltétlen ismerni kell a hasi zsír okait, hogy miért pont oda és miért pont

fogyas-hasrol-szepitogepek
Eredményes a fogyás hasról hasizom edzéssel?

A lapos has, vékony derék mindannyiunk kitűzött célja. Ennek érdekében rengetegen kezdenek sporttevékenységbe, hasizom gyakorlatba. Tegyük fel azonban a kérdést: valóban eredményes a fogyás hasról célzott

Tartalom

Kik vagyunk?

Több mint 12 éve minden napunkat annak szenteljük, hogy prémium készülékeinkkel valódi, változást hozzunk szépségápolási rutinodba! Velünk nem kell lemondanod a szalonok nyújtotta kezelésekről, hiszen minden általunk forgalmazott készülék a ma ismert leghatékonyabb technológiákat alkalmazza…

KÖVESS MINKET!

Csatlakozz hozzánk!

Értesülj elsőként új bejegyzéseinkről!

Címkék

Máris mennél?
Szeretnénk meglepni egy
5.500 Ft
értékű, készülékre beváltható kuponnal
Add meg adataidat és küldjük is!